מאז ששילבתי לוכד חלומות בימי ההולדת שלי, הוא הפך להיות אחד מהפעילויות היותר פופולריות במסיבות יום ההולדת לילדים, כשהתחלתי לשלב את יצירת לוכדי החלומות בימי ההולדת ידעתי שזו תהייה פעילות אהובה במיוחד מאד עבורם.

החלטתי לשתף אתכם ביצירת לוכד החלומות שלי - ממש כמו לוכדי החלומות המקצועיים אני מסבירה בסרטון שלב שלב איך יוצרים לוכד חלומות יפהפה, כזה שאני אוהבת להכין עם הילדים

מתחת לסרטון תמצאו גם פירוט כתוב, ואם חסר לך משהו בהסבר אתם מוזמנים להשאיר לי כאן למטה תגובות.

לוכדי החלומות הם תעסוקה נהדרת לילדים לקיץ', הם יכולים למלא שעה שלמה של פעילות ביום ההולדת של הילדים, את יכולה באמצעות לוכדי חלומות "רציניים" יותר, לערוך מסיבת בוהו שיק לחברים שלכם, בחצר הבית, או בפיקניק השנתי של החבר'ה. האפשרויות הן בלתי נגמרות, וכל מה שתצטרכי לשנות הוא העיצוב הסופי של לוכד החלומות.

הסיפור שלהם נוגע ללב, והשלווה שהם משרים על הילדים החולמים לפי אמונתם של האינדיאנים מצליח להרגיע הרבה מהילדים שלנו גם בימינו. קיבלתי דיווחים מלקוחות שלוכדי החלומות שלי השפיעו  רוגע שלווה, ושינה ללא חלומות רעים, גם על הילדים שלהם.

לוכדי החלומות עשויים קורי רשת דקיקים - שנקראים גם קורי העכביש, של לוכד החלומות.
חישוק מלופף בחוטים, וחוטים משתלשלים ממנו. גם לנוצות תפקיד בלוכד החלומות המסורתי.
הרשת לפי האמונה האינדיאנית אמורה לעצור בתוכה את החלומות הרעים, ולתפקיד החוטים הארוכים לעזור לחלומות הטובים לגלוש לעבר הישן תחתם.

גם אבנים טובות וסוגי קמעות שונים היו משלבים ברשת, ומשם אנו משלבים חרוזים בלוכדים המודרניים.

ריכזתי עבורך את החומרים הדרושים ליצירת לוכד החלומות:

  • חישוק מתכת או פלסטיק
  • חוט צמר טריקו או סרט סאטן לליפוף החישוק
  • חוט דק אפשר גם צמר או חוט ליצירת תכשיטי מקרמה ליצירת הרשת
  • בן 6-10 חרוזים צבעוניים מומלץ כאלה שאפשר יהיה להעביר דרגם את חוט הרשת בדקי בקניה
  • וחוטי צמר, תחרה, שאריות של סרטי סאטן או תחרה
  • אפשר לשלב גם נוצות צבעוניות

הוראות יצירת לוכד חלומות:

  • מלפפים חישוק מתכת או פסטיק בחוט צמר, סרט סאטן או כל חוט אחר שמוצא חן בעינייך. מדביקים את הקצה בתחילת הליפוף ובסוף הליפוף כשכל החישוב מלופף, וגוזרים את השארית.
  • בעזרת חוט דק צבעוני או לבן, יוצרים את רשת לוכד החלומות. קושרים שבעה קשרים במרחקים שווים את השורה הראשונה על החישוק. ולאחר מכן ממשיכים לשורה השנייה, קושרים קשר אחד על החוט בן שני קשרים, ברצף, עד שנוצרות כשלוש ארבע שורות של קשרים. בשורה הבאה ניתן להשחיל חרוזים לפני כל קשר, לאחר מכן קושרים את החוט וגוזרים את השארית.
  • גוזרים חוטים באורך שווה, מקפלים כל חוט לשניים וקושרים על גבי החישוק כמו בסרטון המצורף.
  • לאחר שכל החוטים קשורים בסדר שאת אוהבת אותם, מסדרים על גבי החישוק עלים ופרחים בדרך הנראית לך, ומדביקים. אפשר להדביק על הרשת במקום החרוזים גם דמויות אהובות, המשמשות לנושא המסיבה כמו פיה, פרפר, חד קרן וכו'.

ערכה לרכישה של לוכד חלומות:

באם תרצי לקצר את הדרך ולרכוש ממני ערכות יצירה של לוכדי חלומות ליום ההולדת, למסיבת בת מצווה, למסיבת , SWEET SIXTEEN  או למפגש חברים שאת מתכננת, את מוזמנת ליצור קשר עכשיו.

לרכישת ערכת לוכד חלומות לטעמכם, הקישי על הקישור

רוצה לקבל רעיונות נהדרים נוספים לעבודות DIY / יצירה עם הילדים? את מוזמנת למועדון היצירה האינטרנטי שלי! הרשמי כאן כדי לא להחמיץ אף פוסט שיתפרסם בהמשך